Зміни на краще: місія здійсненна

Днями на одній із конференцій мені поставили запитання, яке останнім часом чую досить часто. Пані, в голосі якої відчувалися нотки зневіри та розчарування, запитала: «Сергію, ви взагалі вірите, що в Україні щось зміниться на краще?». В подібних випадках завжди відповідаю – так, вірю. Більше того, певні позитивні рухи вже почалися. На жаль, вони не такі швидкі, як хотілося б, і це багатьох демотивує. На мою думку, головна зміна – це те, що відбувається в суспільстві. Ми стаємо все більш вимогливими і все менш толерантними до таких речей, як несправедливість, корупція та вседозволеність «сильних світу цього».

Що може допомогти прискорити еволюцію, яка вже відбувається і в країні, і в суспільстві? Потрібне максимальне включення людей в громадські та політичні процеси. Причому формати залучення можуть бути абсолютно різними. Якщо йдеться про політику, тут, якщо по максимуму, треба балотуватися в місцеву раду чи навіть у парламент. Можна долучитись по мінімуму – хоча би пішовши голосувати на вибори.

Часто саме ті, хто скаржиться на відсутність змін, вибори ігнорують. Бо вважають, що ніхто не заслуговує на їхню довіру. Насправді, не обов’язково бути фанатом тієї чи іншої політичної сили. Варто принаймні розбиратися, яка з них достойна підтримки. Якщо ж серед усіх представлених варіантів не виходить знайти той, що вам до душі, то може варто докласти зусилля на пошук однодумців і організацію нової сили? Головне – думати і діяти!

Майже тисячу років тому теолог Алан Лільський сказав: «будь-які зміни здаються неможливими. Але коли вони відбуваються, неможливим здається колишній стан речей».

ПОДЕЛИТЬСЯ