Як Київ до «євробачення» готувався

От і закінчилося «Євробачення». Нагадаю, Київ виборов своє право прийняти цей пісенний конкурс у вересні минулого року. Окреме запитання – чи варто було?

В той час як місту треба негайно вкладати гроші в систему ЖКГ, екологію та транспорт, величезні кошти (225 мільйонів гривень) витратили на те, щоб забезпечити гарні враження гостей конкурсу. Водночас на сторінці веб-сайту КМДА, присвяченій «Євробаченню», можна знайти будь-що, тільки не фінансовий звіт.

До речі, аби розібратися в тому, куди саме пішли гроші, я вже направив відповідні запити. І поки ми чекаємо на офіційні звіти, давайте пригадаємо найбільш яскраві моменти підготовки. Наприклад, ремонт на станції метро «Лівобережна» – з проваленими строками і сумнівної якості. Або величезне полотно, яким завісили недобудову біля МВЦ – «ширма» почала сповзати після першого ж дощу. Не можу не згадати і річковий трамвайчик до Микільської слобідки. Переконаний, що його поява не вплинула на загальну думку гостей «Євробачення» про Україну.

Втім, вони точно запам’ятали, чим пахне, коли їдеш з Борисполя. Запам’яталися їм, напевно, і наші кілометрові затори, якість доріг та хаотичні забудови по всьому місту. Словом, у випадку підготовки до «Євробачення» мали справу з двома речами в найгірших традиціях «радянщини» – нашвидкоруч наведеним «благоустроєм» та тотальною непрозорістю.

Насправді, окозамилювання замість реальних дій та міфи замість правди – це те, чим нас намагаються годувати вже досить давно.

Але, як казав колись Авраам Лінкольн, можна весь час дурити декого, можна деякий час дурити всіх, але не можна весь час дурити всіх.

ПОДЕЛИТЬСЯ