Важливий крок, на який чекає Київ

Днями у Києві відбулася прес-конференція, присвячена старту місцевої ініціативи про відновлення районних рад в столиці. Вимога її авторів проста – нарешті запустити механізм децентралізації в нашому місті, дозволивши киянам вирішувати локальні питання на локальному рівні.

Сьогодні ж в багатомільйонному Києві самоврядування, фактично, відсутнє. Натомість маємо президентську вертикаль з чіткою ієрархією – Президент призначає і голову Київської міської державної адміністрації (за сумісництвом це мер столиці), і голів усіх десяти районних державних адміністрацій. Єдиним самоврядним органом в столиці є Київрада, що складається з 120 депутатів. І це на 3 (а неофіційно 4-5) мільйони мешканців! Не дивно, що на кожній сесії депутати вимушені розглядати сотні питань різного калібру, серед яких домінують не стратегічні, а суто локальні.

Так вже склалося, що у багатьох киян термін «райрада» не викликає позитивних асоціацій. Шлейф тягнеться ще з радянських часів, коли ці ради виконували доволі умовні функції. На жаль, не більш ефективно вони діяли і за часів незалежності. В 2010 році, за Януковича, райради взагалі скасували, утворивши вищезгадану президентську вертикаль влади у столиці.

Перерва в 8 років у функціонуванні райрад – це можливість розпочати все з чистого аркушу. Створивши в Києві цю важливу ланку місцевого самоврядування, ми зможемо стати в один ряд з Варшавою, Берліном, Лондоном, іншими європейськими столицями, в яких діють аналоги районних рад. Там вже давно зрозуміли всі переваги багаторівневого управління мегаполісами. Час і Києву застосувати кращі європейські практики і нарешті стати по-справжньому самоврядним містом!

ПОДЕЛИТЬСЯ