«Українськi книги для 127 шкiл Києва ми придбали найперше завдяки меценату Андрiю Мацолi»

0
4991

Про це повідомив ініціатор акції «Українські книги – у школи столиці!» Павло Тарасюк. Також громадянську кампанію з поповнення учнівських бібліотек підтримали сотні простих киян, які поділились із школами власними книгозбірнями, а також депутати Київради.

Як ми вже розповідали раніше, у травні 2016р. з ініціативи Павла Тарасюка на базі столичного осередку Блоку Петра Порошенка «Солідарність» була започаткована програма «Українські книги – у школи столиці!». Пізніше акції набула надпартійного характеру, було зареєстровано однойменну з назвою програми громадську організацію, засновниками якої окрім П.Тарасюка стали Ірина Коренга, Руслан Гуцол та Євген Кузик. З нагоди завершення року волонтери розповіли про свої досягнення.

 

Павло Тарасюк:

«Школи одержували книги у два етапи – у вересні та на початку грудня. Під час першого етапу ми закупили книги українською мовою переважно для дітлахів. Ми орієнтувались на гарні видання перекладів світової класики – Марка Твена, Джонатана Свіфта, Антуана де Сент-Екзюпері, Вільяма Шекспіра та інших – щоб кращі зразки світової культури діти сприймали саме через українську мову, загалом у вересні ми передали в 79 шкіл понад 2 тис. нових книг та понад 7 тис. томів вживаних книг у гарному стані, які передали в наші пункти збору кияни».


Ірина Коренга:

«Ми вважаємо успіхом не лише факт передачі значної кількості книг, але й якість видань. Ми хотіли, щоб діти в школі захопились книгами – тому ми придбали кількасот чудових видань у видавництві Івана Малковича «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Під час другого етапу акції тематика книг вже стала «дорослішою»: пріоритет надавався книгам з історії, української мови і літератури, україністики загалом.

«До ювілею Рефрендуму за незалежність ми передали майже 1 тис. книг національно-патріотичного спрямування: «Холодний Яр» Юрія Горлі Горського, «Історія України» Наталії Полонської-Василенко, «Українська література: творці та твори» Миколи Жулинського та ще майже два десятки найменувань в кожну з шкіл-учасниць другого етапу програми – 48 середніх шкіл в усіх районах столиці», – розповідає Ірина Коренга.

Окрім шкіл столиці, книги впродовж року одержали київські дитсадки, бібліотеки та центри дитячої творчості, а також 29 шкіл на Донбасі та в інших областях. Програмою «Українські книги – у школи столиці!» загалом охоплено понад 150 закладів освіти і культури. Та на цьому акція не завершується.

Павло Тарасюк:

«Ми продовжуватимемо нашу роботу і в наступному році. Звичайно, для придбання книг потрібні гроші, а наша акція підтримується суто благодійними пожертвами. Тож принагідно, від імені учнів, вчителів та бібліотекарів передаю глибоку подяку меценату Андрію Мацолі, адже саме завдяки підтримці Першої Приватної Броварні ми придбали левову частку книг. Також висловлюю щиру вдячність секретарю Київради Володимиру Прокопіву, численним депутатам міської ради від фракції «Солідарність», найперше – Андрію Андрєєву, Дмитру Банасу, Михайлу Терентьєву, Миколі Негричу, Вадиму Онуфрійчуку, Олексію Окопному та Владиславу Михайленку».

Координація з Блоком Петра Порошенка «Солідарність» дозволила вивести акцію «Українські книги – у школи столиці!» на високий організаційний та політичний рівень, – каже П.Тарасюк, хоча, зізнається, від початку остерігались і певних ризиків.
«Друзі говорили, що буде сприйняття як від суто піар-акції, і ніхто книг не принесе в пункти збору… Я ж не був певен, що власне всередині партії буде належне розуміння актуальності цієї справи – але і керівник київського осередку Дмитро Білоцерковець, і керівник центрального секретаріату партії Максим Саврасов нас підтримали. Тож все вийшло якнайкраще – здається, Бог цій справі допомагає».

ПОДЕЛИТЬСЯ