Угода з «Київенерго»: продовжити не можна припинити

Однією з гарячих тем останніх декількох місяців є питання «Київенерго».

Справа у тому, що 31 грудня 2017 року добігає кінця договір на управління енергетичним комплексом нашого міста, який був укладений ще у 2001 році. Тоді КМДА погодилася віддати управління в руки компанії «Київенерго», більше ніж 70% якої належить бізнес-групі Ріната Ахметова.

Ось про яке майно йдеться: завод «Енергія», ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, станції теплопостачання, котельні, теплопункти і, звісно, тепломережі. За майже 16 років господарювання накопичилося дуже багато претензій. Це стосується кількості аварій, питань енергоефективності, хаосу з рахунками, які отримують кияни і т.п. Отже, заздалегідь було потрібно добре думати, що робити далі. Очевидно, слід провести прозорий конкурс, переможцем якого міг би стати міжнародний інвестор з великим досвідом і відповідним масштабом. Ця компанія стала б стратегічним партнером Києва і модернізувала б всю систему теплогенерації та тепломереж столиці. Це щодо марних очікувань. Бо жодного тендеру ніхто не збирався проводити (хіба що на словах). Інакше як пояснити поточну ситуацію, коли міська влада лише імітує вирішення проблеми.

Зокрема, виносячи на розгляд Київради рішення, яке передбачає продовження угоди з діючим постачальником послуг до 27 квітня 2018 року. Аргументація проста – не можна розривати договір в розпал опалювального сезону. Це зрозуміло. Фактично, тепер місто вимушене просити про продовження дії договору. Також зрозуміло, що розгляд питання енергетичної безпеки столиці дотягнули до останнього моменту. Зрозуміло, що досі немає чіткого стратегічного плану. Причини слід шукати або у безпорадності КМДА, або у навмисному саботажі на користь інтересів «Київенерго». Тільки от хто підкаже, а де ж загубилися інтереси громади?

 

ПОДЕЛИТЬСЯ