Спальний район у вогні

Один з районів Києва, де дисбаланс між забудовою і соціальною інфраструктурою відчувається найгостріше – це, без сумніву, Осокорки. Єдину зелену зону, що має потенціал стати великим еко-парком, намагаються забудувати. Йдеться про зведення понад сорока 25-поверхівок на 90 гектарах! Запланована забудова знищить луки та озера Небреж і Мартишів. Тобто, катастрофічно змінить цілу еко-систему. Обурення викликає і грубе порушення генерального плану, який передбачає створення на цій території великої паркової зони загального користування.

Незважаючи на активний спротив громади та обіцянки мера зупинити скандальне будівництво, роботи на цьому майданчику регулярно відновлюються. Не гребує забудовник і «допомогою» тітушок. Дійшло до того, що «охоронці» будівництва почали стріляти по активістам. Останні гучні події, пов’язані з Осокорками сталися декілька тижнів тому, коли поліція затримала майже 50 «охоронців», які зустріли представників правопорядку із щитами та у касках.

Жодних конкретних кроків по виходу з кризи міська адміністрація досі не вчинила. Водночас показовим буде засідання Київради 4 жовтня, в порядку денного якого є питання Осокорків. Проект рішення, підготовлений нашою командою спільно з місцевою громадою, передбачає розірвання договору оренди з забудовником та створення еко-парку розміром в 90 га. Блокування та саботаж при відсутності альтернативного варіанту виходу з кризи буде означає неспроможність генерувати конструктивні рішення і тільки продемонструє бажання залишати все, як є. А за даних умов це надзвичайно небезпечно.

ПОДЕЛИТЬСЯ