Надзвичайний стан столиці

Однією з найбільш резонансних подій Києва минулого тижня стало перекриття Харківського шосе мешканцями будинків сумнозвісного забудовника Войцеховського. Йдеться про багатоповерхівки, зведені із значними порушеннями – тепер вони мають серйозні проблеми із введенням в експлуатацію. Народний гнів викликало відключення в будинках електрики, яке на той момент тривало 3 доби. Відключили, начебто, за борги перед «Київенерго». Відповідно, у квартирах три дні не працювали електроплити, не було води, не можна було навіть скористатися туалетом. І все це в тридцятиградусну спеку.

Звісно, можна довго дискутувати з приводу того, як така ситуація могла взагалі виникнути. Хтось може навіть згадати про відповідальність самих мешканців, які придбали проблемне житло, спокусившись низькими цінами. Мені ж хотілося б зосередитися на іншому – на реакції міста. А з’явилася ця реакція майже через 12 годин після перекриття шосе. Нарешті приїхавши до людей, чиновники почали говорити про… важливість провести звірку з «Київнерерго». Що це – злочинна бездіяльність чи злочинна неспроможність?

Адже очевидною була необхідність завчасно приймати управлінські рішення. Замість того, щоб запобігти відключенню, провівши переговори із ініціативними групами, департаментом ЖКІ КМДА та «Київенерго», людей підштовхнули до створення проблем для тисяч киян – перекриття важливого шосе.

Ця ситуація вкотре продемонструвала – Київ живе в стані надзвичайному. Нам потрібні системі рішення, а не «гасіння пожеж». Більше того, громада має право знати правду про реальний стан речей. Чого місту точно не потрібно, так це окозамилювання та імітації бурхливої діяльності.

ПОДЕЛИТЬСЯ