Місто, яке втомилося від компромісів

Минулого тижня мер Києва підписав меморандум із замовником скандального будівництва ЖК «Ярославів град» на території колишнього Сінного ринку. Очільник столиці назвав цю подію компромісом. У чому ж він полягає? У зменшенні кількості поверхів. Але, як то кажуть, «є нюанс». Йдеться, наприклад, про таке зменшення висотності: замість 20 поверхів – 19. І це в історичному центрі міста, де вже зараз існують серйозні проблеми з інфраструктурою.

На мою думку, те, що називають компромісом, насправді є поразкою. І поразкою системною. Замість того, щоб зупиняти нелегальні забудови, зносити зайві поверхи, не видавати декларації на початок сумнівного будівництва та не погоджуватись з тим, що будівельні норми можуть бути проігноровані, виконавча влада міста постійно займає пасивну позицію.

Якщо в ситуації з Сінним можна говорити лише про те, як мінімізувати масштаб проблеми, то в ситуації із Поштовою площею важливо не втратити момент. Нагадаю, там, на місці будівництва підземного ТРЦ, археологи знайшли унікальні артефакти часів Київської Русі. В даному випадку беззмістовно шукати баланс між торгівлею і історією. Його бути не може! Важливо зайняти чітку позицію. А саме – Київ має бути інвестором цього проекту, на Поштовій має бути сучасний музей історії міста, а не черговий ТРЦ.

Минулого тижня в Київраді був зареєстрований проект рішення, який чітко фіксує цю позицію. Важливо тиснути на депутатів в усі можливі способи, аби музей на Поштовій не перетворився на черговий компроміс, а став суспільним простором, яким Київ буде пишатися.

ПОДЕЛИТЬСЯ