Маленькі, але дуже важливі перемоги

Погодьтесь, ЗМІ не часто тішать нас позитивними новинами. За суцільним потоком «зради» важко розгледіти «перемоги», які надихають рухатися далі. Минулий тиждень в житті столиці на такі «перемоги» був багатий. Про них ви навряд чули з телевізора, але повірте – вони достойні уваги тих, хто переймається долею Києва.

По-перше, так звана «земельна» комісія Київради підтримала два важливих рішення. Обидва – про розірвання договорів оренди землі. В першому випадку йдеться про Андріївський узвіз, де планують побудувати готель, висотність якого в 3 рази перевищує допустиму норму (має бути до 9 метрів, а хочуть побудувати 30). Друге розірвання стосується ділянки на Воздвиженці, де замість скверу планують звести чергову житлову забудову.

Також минулого тижня на екологічній комісії було підтримано рішення про надання статусу парку Замковій горі. Це чітко закріпить її межі і захистить від будь-яких зазіхань на територію цієї історичної місцини з боку недобросовісних забудовників.

Всі ці зрушення стали можливі завдяки наполегливій праці тих, хто вірить, що в Києві треба творити нові традиції: поваги до міста і його історії. Водночас ми маємо ламати стереотипи, що гроші вирішують все. Насправді, все має вирішувати громада. І вона потроху вчиться це робити. Символічно, що питання про розірвання договору оренди на Андріївському узвозі поставили саме небайдужі кияни, зібравши тисячі підписів під місцевою ініціативою. А ми допомогли підготувати необхідне юридичне підґрунтя.

Отже, прогрес в боротьбі за кращий Київ цілком можливий! Проте, зарано розслаблятися. Адже викликів попереду ще дуже багато. Отже, контролюємо, наполягаємо, підтримуємо і перемагаємо!

ПОДЕЛИТЬСЯ