Хто саботує виконання петицій киян

В Києві співіснують ті, хто його нищить, і ті, хто його захищає. Сьогодні головним захисником столиці стає громада. Її активні представники виходять на акції протесту, створюють петиції та місцеві ініціативи. Цими та іншими інструментами кияни боряться із знахабнілими забудовниками, яких не зупиняє ніщо. Треба спиляти дерева? Спиляють дерева! Треба засипати озера? Засиплять озера!

Наразі ціла низка озер на Осокорках – Небреж, Тягле, Мартишів та інші – опинилися під загрозою знищення. Понад 2 роки тому петиція про порятунок цієї еко-системи та створення ландшафтного парку набрала понад 11 000 голосів. Тільки через півтора роки після того з’явився план її реалізації адміністрацією Києва. Отже, давно настав час чиновникам КМДА звітувати про виконання! Що ж відбувається насправді?

Вже в цьому році два рази поспіль профільний заступник голови КМДА пан Спасибко ігнорує засідання постійних комісій Київради. Спочатку – екологічної комісії, де він мав прозвітувати про реалізацію петиції. Минулого тижня він не з’явився на комісії по самоврядуванню, яка розглядала питання ефективності цієї петиції як інструменту впливу громади. За нашою з колегами ініціативою тепер пан Спасибко офіційно викликаний на пленарне засідання Київради, де буде звітувати вже перед усім депутатським корпусом.

На жаль, маємо констатувати: активістам не достатньо зібрати необхідну кількість голосів під петицією, аби побачити, як вона реалізується. Треба тиснути на чиновників на кожному етапі, нагадуючи, що утримуються вони коштом громади. А також освіжаючи в їх пам’яті 5 статтю Конституції, в якій чітко зазначено: «Єдиним джерелом влади в Україні є народ».

ПОДЕЛИТЬСЯ