Чому Києву так потрібні райради

Якщо ви подивитися будь-яке засідання Київради, то звернете увагу, що депутати займаються надзвичайно широким спектром питань – від стратегічних до вкрай локальних. На одному засіданні, де типово розглядається 200-300 пунктів порядку денного, може йти мова і про Стратегію розвитку Києва, і про списання туалету на подвір’ї однієї зі шкіл. Чи є такий підхід ефективним? Очевидно, що управлінську систему міста потрібно змінювати. Перший і важливий крок – це відновлення районних рад, які були скасовані Януковичем ще в 2010 році.

Європейська практика передбачає від 2,5 до 5,5 тисяч мешканців на одного місцевого депутата. Через відсутність райрад, в Києві на одного депутата Київради припадає понад 25 тисяч людей. Існування дієвих районних рад не тільки б розвантажило Київраду, але й зробило би управління столицею більш ефективним. Адже, хто краще, ніж локальний депутат буде розуміти пріоритети свого району в абсолютно усіх сферах: екології, містобудуванні, правопорядку і інших. Окрім цього, можна було б навпіл скоротити кількість депутатів міськради (на сьогодні їх 120). До прикладу, в Лондоні в міській раді засідає 25 депутатів, і цих людей вистачає для того, щоби приймати стратегічні рішення і знаходити шляхи розвитку міста. Але там є 33 локальні ради, де вирішується переважна більшість питань.

Відновлення райрад – це реальна можливість для киян нарешті почати впливати на процеси через районних депутатів. А ще це з часом сприяло б тому, чого так не вистачає  – появі якісно нових політиків, які б навчилися основам самоврядування з найнижчих рівнів.

ПОДЕЛИТЬСЯ