Вчора після 11-хвилинного брифінгу президента України Володимира Зеленського на Майдан Незалежності в Києві небайдужі громадяни принесли півметрову ялинку у горщику, як застереження голови держави від здачі державних інтересів. На ялинці було закріплено звернення до президента: «Зе, вам йолка!!!». За часів Революції Гідності «йолка» стала одним з символів боротьби з режимом Януковича, який одноосібно вирішив змінити курс зовнішньої політики України.

В своїй книзі «Друга світова війна» Вінстон Черчилль не лише не звинувачує свого попередника Чемберлена та керівників країн-союзників, які проводили політику умиротворення Гітлера, а й пояснює їх помилку щирим бажанням не допустити нової війни в Європі. Так само помиляються, свідомо чи ні, нинішні. Цілковито припускаю, що Зеленський щиро вважає, що з ворогом можливо домовитись. Та чи можливо «домовитись» з озброєним грабіжником, що вдерся до вашої домівки?

Вчора з приводу досягнутих домовленостей раділи в РФ, «ЛНР-ДНР», Франції, Германії. Для РФ – можливість вийти з-під санкцій без повернення Криму, перекинути навантаження з утримання «ДНР-ЛНР» на Україну, фактично федералізувати нашу країну, легалізувати своїх найманців та інтегрувати їх в українську владу, для Франції і Германії – можливість відновити торгівлю з РФ, для «ЛНР-ДНР» – суцільне свято і можливість вимагати, ставити умови на рівних та уникнути покарання за вчинені злочини. Навіщо це Україні? Поки не бачу вигоди. Санкції, які були ефективною осадною зброєю у боротьбі з окупантом, ми самі прибираємо з-під стін агресора.

Володимир Зеленський на брифінгу пообіцяв, що вибори на Донбасі відбудуться лише за відсутності там російських військ та за умови контрольованого кордону з РФ українськими військами. Щоправда, президент мабуть не знає, що офіційно на Донбасі немає російських військ, і за озвученою логікою вибори можна розпочинати хоч сьогодні. Чи Росія готова визнати своє втручання? Так вважає український президент? Якщо так, то мушу констатувати, що у нас з вами великі проблеми.

Представник фракції партії «Слуга народу» Денис Гетьманцев відповідаючи на питання щодо домовленостей в Мінську заявив: «Просто потрібно довіряти президенту». За 20 років своєї професійної діяльності я знаю, що владу потрібно контролювати, а не сліпо «довіряти».

За півдоби після брифінгу президента жоден український політик не відповів на головне питання «Чи будуть мати можливість обиратись на виборах ті, хто зараз воює на боці сепаратистів або керує їхніми діями?».

Різниця в розмірі між двома «йолками» – багато метрів. Так само, як і між діями двох президентів. Якщо дії Януковича стали «останнім цвяхом» у справі зради державних інтересів, то нинішній очільник держави зробив лише перший, проте впевнений крок. Чи стане маленька «ЗЕйолка» великим деревом залежить від того чи поливатимуть її. І поливати її будуть не вигадані «порохоботи», а Володимир Зеленський своїми діями і заявами.

ПОДЕЛИТЬСЯ