Боротьба з корупцією по-київськи

Говорячи про корупцію в Києві, завжди легко навести свіжий приклад. Новини про те, що когось з міських чиновників схопили на хабарі, з’являються чи не щотижня. Так, буквально декілька днів тому правоохоронці взяли «на гарячому» начальника управління адміністративного та господарського забезпечення Київради. А трохи раніше на хабарі спіймали голову конкурсної комісії з відбору директорів столичних шкіл. Те, що на отриманні неправомірної вигоди знову попався хтось із київських чиновників вже не дивує. Дивує інше – столична влада не робить нічого, аби запобігти таким випадкам в майбутньому.

А починалося все досить оптимістично. У лютому 2015 року була створена «Антикорупційна рада при Київському міському голові». На першому засіданні багато говорили про важливість боротьби з корупцією та запевняли у серйозності намірів. Головою цієї ради став сам міський голова, решта команди – представники з боку КМДА, депутати та громадськість. Всі вони мали аналізувати стан боротьби з корупцією, але з ефективною систематичною роботою так і не склалося.

І найбільш красномовно про цей факт свідчить те, що останнє засідання Антикорупційної ради відбулося у… грудні 2016 року.

Ігноруються не тільки засідання ради, але й затвердження Антикорупційної програми. КМДА мала затвердити цей важливий документ ще до 1 березня, але цього досі так і не сталося. Простіше кажучи, у міста наразі немає жодних планів у боротьбі з продажністю, хабарництвом та нечесністю, і цей факт особливо не приховується. Ось таке примарне протистояння напередодні третьої річниці прийняття Закону України «Про запобігання корупції».

ПОДЕЛИТЬСЯ