Битва за музей на Поштовій триває

В минулий четвер Київрада провалила голосування в другому читанні за створення музею на Поштовій площі. Багато хто питає: «Що ж буде далі?». Перед тим, як відповісти на це питання, хочу сказати про перемоги. По-перше, багато киян прийшло в цей день під Київраду на мітинг, аби продемонструвати: місту потрібен музей, а не черговий торговий центр. Друге. Завдяки зусиллям громади, вдалося повернути це питання в порядок денний. Нагадаю, міський голова попередньо зняв його, хоча на то не було жодних причин.

На жаль, вже під час розгляду не було підтримано багато важливих правок, зокрема, пропозиції від Музею історії Києва. Але важливо, і це теж перемога, що не була підтримана пропозиція від групи депутатів, в якій передбачалося нівелювати все те, про що йдеться в проекті рішення. Взагалі ж, персональне голосування наявно продемонстровало, хто за музей, а хто проти! Хто хоче балачок і безкінечних круглих столів, а хто – якісних археологічних досліджень та створення сучасного музею.

Щодо подальших кроків. Ми обов’язково включимо проект по Поштовій в порядок денний наступного пленарного засідання. І ми обов’язково доб’ємося повторного голосування за цей проект рішення!

Громада бореться за цей проект майже рік. Але головна битва ще попереду! Важливо, аби про протистояння історії та комерції, музею та ТРЦ, байдужості та небайдужості дізналося якомога більше людей. Місто має знати, що нам загрожує – втрата історії Києва, історії столиці, історії місця, з якого починалася давня Русь-Україна.

ПОДЕЛИТЬСЯ